Prijazno vabilo ZPM se prične tako:

Radovednost nas vodi k raziskovanju, odkrivanju in razumevanju sveta okoli nas. Ko smo radovedni, se »aktiviramo« in raziskujemo vse kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se najpogosteje začne z “zato”.

Vabimo vas, da skupaj z nami postavite mnogo ”zakajev” in poiščete mnogo ”zatojev”.

Več na povezavi TUKAJ:

ponedeljek, 2. oktober

9.00–12.00 – USTVARJALNE DELAVNICE
Izdelovali bomo knjižna kazala in žepne igre.

Križec–krogec, ribolov, nagajivi obročki, kocke, hodulje in še marsikaj.

9.00–12.00 – KAKO PA TO DELUJE?
EKTC, Center eksperimentov Maribor
Z zabavnim eksperimentiranjem bomo iskali odgovore na vprašanje, ki si ga radovedni pogosto postavljamo: »Kako pa to deluje?«

10.00–12.00 – BRALNI MARATON
Začetek nove sezone branja za Prežihovo bralno značko. Otroci berejo lastne pesmi in pesmi drugih avtorjev na temo »Radovednost«.

torek, 3. oktober

9.00–12.00 – USTVARJALNE DELAVNICE
Izdelovali bomo inštrumente in nato nanje še zaigrali.

9.00–12.00 – ŠIVALNICA Z NINOROZINO
Čarovnije z iglo in sukancem.

10.00 – SIRKEC, SIRKEC
Teater CIZAMO
Zupi si najbolj od vsega želi, da bi ga otroci sprejeli in imeli radi. Zato jih celo poskuša podkupiti z največjim darilom na svetu. Vendar darilo, v veselje vseh prisotnih, nemudoma stori žalostni konec.

sreda, 4. oktober

9.00–12.00 – USTVARJALNE DELAVNICE
Ustvarjamo na temo »varno v prometu« ob Dnevu prometne varnosti in izdelujemo živalce ob Svetovnem dnevu varstva živali.

9.00–12.00 – IGRIŠČE V MESTU
Zavod Igrišče Maribor
Doživljajsko igrišče se preseli v mesto! Igrali se bomo z lesom in pletli zapestnice prijateljstva.

9.00–12.00 – DAN PROMETNE VARNOSTI
Poligon Kolesarčki, po katerem se popeljemo s štirikolesniki na pedala in se pri tem učimo, kakšno je pravilno ravnanje v prometnem okolju (dejavnost za vzgojo o varnem vključevanju v cestni promet Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MOM).

10.30 – JAKA V PROMETU
Gledališče MAKARENKO
Jaka je sicer priden, vendar neveden prvošolček v prometu. Med hojo je zagledan v svoj prenosni telefon, zaradi česar se spotakne in zaleti v policaja…

četrtek, 5. oktober

9.00–12.00 – USTVARJALNE DELAVNICE
Izdelovali bomo obeske za ključe, nakit in druge izdelke iz tekstilnih ostankov.

10.00 – 1, 2, 3 … LEŠNIKOV VEČ NI
Gledališče Pravljičarna
Veverica Orehkova Mica ravno pospravlja svoj domek, ko na radiu zasliši kuharski recept za pripravo slastnih lešnikovih potičk. Brž se loti dela, a kmalu ugotovi, da lešnikov ni. Le kdo je kriv?

petek, 6. oktober

9.00–12.00 – USTVARJALNE DELAVNICE
Izdelovali bomo čarobne palčke in leteče ščipalke.

9.00–12.00 – PORABI IN PONOVNO UPORABI
Zavod PIP, pravni in informacijski center, Europe Direct Podravja
Kako lahko zmanjšamo količino odpadne embalaže in plastike ter kako jo lahko ponovno uporabimo.

9.00–18.00 – RAZSTAVA GOB
Člani Gobarskega društva Lisička vedo, katere gobe so užitne in katere ne, zakaj imajo zelo pomembno mesto v naravi in zakaj so nekatere zavarovane.

10.00 – ZAKAJ IMA ČAROVNIK ČAROBNO PALICO?
Čarovnik Grega
Veselo druženje z veliko glasbe, plesa, čarovnij in navihanih vragolij.

2.–6. oktober

Razstava plakatov TOLERANCA
Ves čas trajanja prireditev v Tednu otroka® bo na Trgu svobode na ogled potujoča razstava plakatov Toleranca. S svojimi močnimi vizualnimi sporočili o strpnosti je vzbudila radovednost, spodbudila k razmisleku in nastavila ogledalo že več kot 400.000 ljudem po celem svetu. Več o projektu: tolerance-project.org.
Med 9.00 in 12.00 bodo na temo razstave potekale tudi ustvarjalne delavnice z otroškimi likovnimi interpretacijami besede »toleranca«.

DODATNE INFORMACIJE IN PRIJAVE:
INFO-DUM (Dom ustvarjalnosti mladih Maribor, Razlagova 16), telefon 02 229-94-50 ali 040 433-511, e-pošta: info.dum@zpm-mb.si.