IZJEMEN DOSEŽEK NAŠE TRETJEŠOLKE, SKORAJ ŽE ČETRTOŠOLKE

Naša Ninel Polimac je na Mednarodnem finalu Plazma športnih iger mladih 2024 v Splitu v teku na 60 m, v kategoriji deklice letnik 2015, osvojila odlično 2. mesto. Na to tekmovanje se je udeležila kot zmagovalka najprej občinskega (Maribor) in nato še državnega tekmovanja (Ljubljana).

Ninel se je za ta dosežek morala dokazovati v treh tekih: v uvodnem teku svoje predtekmovalne skupine in v polfinalnem teku je obakrat zmagala, medtem ko je v finalu morala priznati premoč kolegici iz Srbije.

Končni vrstni red teka na 60 m – deklice 2015:

1. Lana Andričin (Srbija)

2. Ninel Polimac (Slovenija)

3. Lili Drofelnik (Slovenija)

Ninel je bila v polfinalnem teku celo hitrejša od kasnejše zmagovalke (obe sta tekli v isti polfinalni skupini). V tekmovanju je uživala, kljub temu, da so jo pestile tudi določene zdravstvene težave.

Spoznala je nove prijatelje iz Slovenije in ostalih držav, odkrivala znamenitosti in lepote Splita ter še zadnjič pred začetkom novega šolskega leta plavala v morju. V času Mednarodnega finala Plazma športnih iger mladih 2024 je Ninel ponosno zastopala ime naše šole in našega mesta ter Sloveniji pritekla srebrno kolajno.

2. mesta in s tem srebrne medalje se je izjemno razveselila. Po prihodu v cilj je namreč vzkliknila: “Juhu, druga sem! Končno bom dobila še tisto medaljo, ki je še nimam!” 😃

Prežihovci smo na Ninel zelo ponosni in ji želimo še veliko uspehov na njeni športni poti.

Ob tem se iskreno zahvaljujemo MO Maribor, ki je omogočila izvedbo iger v Mariboru in pomagala organizirati finalno državno in mednarodno tekmovanje za naše otroke.