MED RISANIMI JUNAKI PETRA ŠKERLA 24. maja 2024

V sklopu programa 27. literarnega festivala Slovenski dnevi knjige v Mariboru

in ob zaključku Bralne značke, bomo v petek, 24. 5. ob 10.15 in 11.15, gostili ilustratorja Petra Škerla, ki je likovno opremil že več kot sto knjižnih izdaj. Otroci ga poznajo že iz revij Ciciban in Mavrica. Sprva je ilustriral le za otroke, zadnje čase pa se posveča tudi ilustracijam za odrasle. Za svoje delo je prejel veliko nagrad. Z ilustracijami je opremil številne znane slikanice, npr. Tu blizu živi deklica Ide Mlakar Črnič, O zajcu, ki se je rad smejal Grigorja Viteza, Debela pekovka in Sosed pod Stropom Petra Svetine, Močvirniki Barbare Simoniti … Za knjigo O kravi, ki je lajala v luno Ide Mlakar je leta 2016 prejel 𝐍𝐚𝐠𝐫𝐚𝐝𝐨 𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢𝐧𝐞 𝐁𝐫𝐞𝐧𝐤𝐨𝐯𝐞 𝐳𝐚 izvirno slovensko 𝐬𝐥𝐢𝐤𝐚𝐧𝐢𝐜𝐨, prav tako sta s pisateljico Jano Bauer za knjigo Kako objeti ježa leta 2022 prejela nagrado za najlepšo slikanico. Grafični oblikovalec in ilustrator nam bo zaupal, kako poteka ilustriranje (najlepših) knjig za otroke, kakšna je razlika v ustvarjanju za otroke in odrasle in zakaj je ilustracija tako pomembna za najmlajše, ki komaj vstopajo v svet literature in likovne umetnosti.