Mariborska knjižnica v zadnjih letih že tradicionalno organizira prireditev Dan Mariborske knjižnice. Z dogodkom poudarjajo pomen branja, vseživljenjskega izobraževanja, vzpodbujajo trajnostni razvoj in medgeneracijsko povezovanje v lokalnem okolju.
10. dan Mariborske knjižnice je posvečen zbirki iger in igrač – Igroteki, ki že 30 let deluje v Pionirski knjižnici Nova vas. Ob tej priložnosti obeležujejo tudi 30 let delovanja Knjižničnega cikla Univerze za tretje življenjsko obdobje, Pionirske knjižnice Nova vas in Knjižnice Nova vas.
Drage obiskovalke in obiskovalci, od najmlajših do najstarejših, vabimo vas, da z nami preživite dva igriva dneva (27.-28. maj 2022).
Na prireditvah bodo aktivno sodelovali vrtčevski in šolski otroci, študenti, upokojenci, tisti, ki živijo in delujejo v neposredni bližini knjižnic v Novi vasi, mariborske kulturne in izobraževalne ustanove in društva, umetniki ter pripovedovalci Mariborske knjižnice.

dan knj
dan knj2