V soboto, 19. januarja 2019, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju na pamet, na katerem se zberejo najboljši učenci iz vse Slovenije. Kvalifikacije za državno tekmovanje potekajo preko računalniškega programa, kar pomeni, da vsi zainteresirani učenci lahko tekmujejo kar od doma. Finale tekmovanja poteka ‘v živo’ – učenci različnih starostnih skupin v računalniški učilnici želijo pokazati kar največ matematičnega znanja v računanju različnih operacij na različnih nivojih zahtevnosti. Tekmovanje traja 50 minut, rezultati so računalniško izračunani in jih lahko spremljevalci, mentorji in drugi prisotni spremljajo “v živo”  ob video projekciji. Rezultati in druge informacije v zvezi s tekmovanjem so dosegljivi na povezavi: lefo: http://sl.lefo.net/ .

Tekmovanja se je udeležil tudi učenec 1.b razreda naše osnovne šole Jon Munišič . Tekmoval je v kategoriji prve triade osnovnošolcev, kjer je skupno dosegel 11. mesto v Sloveniji, med tekmovalci prvih razredov osnovnih šol pa je osvojil 1. mesto. Pri računanju je dosegel izvrstnih 5.589 točk, zelo blizu njegovega osebnega rekorda.