Šolsko literarno glasilo Samorastniki smo tudi letos poslali na Javni sklad RS za kulturne dejavnosti. To leto je prispelo veliko več glasil iz osnovnih in srednjih šol, ki so bila tudi inovativna in kvalitetna. Tokrat Samorastniki niso bili med izbranimi, smo pa bili izpostavljeni kot še vedno zelo kvalitetni. Razstava glasil je v Osrednji knjižnici Celje.

V naslednjem šolskem letu se bomo torej tudi mi malo prevetrili, računamo na mlade, nove urednike in oblikovalce (letos so to bili devetošolci, ki žal odhajajo v veliki svet) in že zdaj načrtovali nove vsebine.

Iskrene čestitke glavnima urednicama Lily Sari Klampfer in Zali Bedenik pri tokratnem glasilu, ki je imelo poudarek na intervjujih in potopisu. Čestitke ustvarjalcem in njihovim mentorjem, oblikovalcema Naju Markiju in Karolini Lombergar, ki sta to počela prvič. Ker verjamemo v domišljijo, verjamemo v svoje ustvarjanje.

Mentorica Mojca Andrej