BRALNO-USTVARJALNA NOČ NA ŠOLI bo v petek, 1. junija 2018, ob 19.00. Ta dogodek je na naši šoli že tradicionalen in naši bralci se ga že zelo veselijo. Bralno-ustvarjalna noč na šoli je nagrada za učence, ki so prebrali večkratno število knjig za bralno značko.

Letos je 85 učencev prebralo po 15 ziroma 20 in več knjig!

In kaj bomo počeli na bralno-ustvarjalni noči? Brali ne bomo :), saj so naši učenci to počeli celih 9 mesecev, bomo pa zelo ustvarjalni. Organizirali smo 7 delavnic, v katerih bodo naši nagrajenci odkrivali svoje talente:

• pravljično delavnico za najmlajše bo vodila ga. Zdenka Gajser, pravljičarka iz Pionirske knjižnice Rotovž;
  • delavnico izdelave nakita bo vodila ga. Saša Kolar Strnad, mama naših dveh učencev;
  • delavnico, kako nastane knjiga, bo vodil g. Vlado Vučić, učitelj umetnosti;
  • delavnico stop animacije bosta vodili nekdanji učenki naše šole, danes dijakinji, Beti Trstenjak in Katarina Lehner, ki imata na šoli mlajši sestri;
  • delavnici Brain’o’Brain bosta vodili ga. Mateja Car Križanič in njena sodelavka, ga. Car Križanič je mama naše učenke;
  • za literarni kviz bo poskrbela ga. Mateja Rutnik, šolska knjižničarka.

Za sladko večerjo bo poskrbela ga. Irma Brdnik, šolska kuharica, za fotografiranje delavnic pa tehnična ekipa učencev 5. in 8. razreda.

Časovnica bralno-ustvarjalne noči

1. Prihod učencev v šolo ob 19.00.
  2. Registracija učencev (učitelji jih prevzamemo in odpeljemo v učilnice, kjer odložijo spalne vreče itd.).
  3. Zbor vseh učencev v šolski avli, nagovor ravnateljice.
  4. Od 19.30 do 21.00 potek delavnic.
  5. Od 21.00 do 21.30 večerja v šolski jedilnici.
  6. Od 21.30 nočni pohod na Kalvarijo.
  7. Po vrnitvi v šolo sledi umivanje in priprava na nočni počitek :).
  8. V soboto zjutraj med 7.00 in 7.30 zajtrk, nato se poslovimo in do 8.00 odidejo učenci domov (mlajši v spremstvu staršev).

Učenci od 1. do 3. razreda bodo prespali v učilnicah, z njima bosta dve učiteljici razrednega pouka. Učenci od 4. do 9. razreda bodo prespali v šolski telovadnici, z njimi bosta dva učitelja.

Veselimo se dogodka, s katerim nagrajujemo naše bralce, ki zvesto ohranjajo bralno kulturo na visoki ravni.

Koordinatorica dogodka Jadranka Zaletelj