Tudi na naši šoli smo obeležili Cankarjevo leto 2018, saj to leto beležimo 100 let njegove smrti. V razstavišču Prežih smo postavili razstavo portretov slovenskega modernista, pisatelja in dramatika Ivana Cankarja, ki je v svojih delih še danes tako zelo aktualen. Učenci v osnovni šoli sicer spoznajo črtice Bobi, Skodelico kave in Pehar suhih hrušk, to leto pa so devetošolci tudi brali zbirko zgodb Moje življenje. Sedmošolci so se tokrat odločili, da bodo pod vodstvom mentorja in učitelja likovne umetnosti Vlada Vučića pisatelja Ivana Cankarja portretirali.

Učenci se bodo ob razstavi spomnili nekaterih trpkih, a poetičnih stavkov pisatelja, ob tem pa razmišljali, koliko so današnji časi in odnosi drugačni od preteklih. Razstava bo v mesecu novembru na ogled vsem učencem, staršem in ostalim obiskovalcem šole. Vabljeni!

Mojca Andrej