V četrtek, 16. 5. 2019, je v Letnem gledališču Khislstein v Kranju potekal že 18. Frankofonski festival.

V letnem gledališču se je v četrtek, 16. 5. 2019, zbralo okoli 600 osnovnošolcev iz vse Slovenije, ki jih povezuje ljubezen do francoskega jezika. Na festivalu, ki ga je pripravila OŠ Orehek Kranj in Slovensko društvo učiteljev francoščine (SDUF), so učenci na odru z glasbo, poezijo in gledališkimi točkami predstavili svoje znanje francoskega jezika in poznavanje francoske kulture. Program je bil obogaten z vodenim ogledom mesta in pokušino francoskih jedi.

Tudi naši učenci francoskega jezika iz 4. razreda, so se predstavili s francoskimi izštevankami, recitacijami, s skeči in dramsko igro.

Katja Kačinari Kravanja, učenka 7. razreda je nastopila z odličnim recitalom, Vera Vasić, učenka 6. razreda je nastopila s francosko pesmico otroške Evrovizije 2018 -JAMAIS SANS TOI/Nikoli brez tebe, medtem ko jo je na klavirju spremljala Ana Pušnik, učenka 8. razreda.